תקופת הקורונה מייצרת אצל כולנו רמה גבוהה למדי של אי ודאות. במצב כזה, הנטייה הטבעית היא לצמצם בהוצאות, כדי להיות מוכנים לכל תרחיש שלא יקרה – כולל חוסר יכולת להתפרנס במשך זמן רב. למרות זאת, יש הוצאות שהן הכרחיות, ואחת מהן היא הובלת התכולה במקרים שבהם מתבצע מעבר דירה (וכידוע לא מעט ישראלים נאלצו לעזוב דירה עקב המשבר הכלכלי שהגיע בעקבות המשבר הבריאותי). איך אפשר לעבור דירה בלי לשלם מחיר יקר מדי? הטיפים הבאים יעזרו לכם לחסוך בעלויות.

צמצום היקף התכולה

אין כמעט דירה שאין בה חפצים שכבר לא משמשים את בעליהם. אנחנו חיים בעידן של שפע חומרי, וכשהמחירים של פריטים מאינספור סוגים נמוכים מאוד, אנחנו צורכים עוד ועוד – וממלאים את הבתים שלנו במכשירים, רהיטים, ציוד ושאר חפצים, גם בלי שבאמת יהיה לנו צורך.

בנוסף יש בלאי טבעי, וחלק מהדברים שלנו מתקלקל עם השנים ובכל זאת אנחנו שומרים אותם בבית. כשמוסיפים גם את שינוי הטעם – כך שיש פריטים שפעם אהבנו ועכשיו הם כבר נראים לנו מיושנים ולא רלוונטיים – קל להבין שחלק גדול מהתכולה של הדירה כבר מיותר, ואין שום סיבה לקחת אותו ליעד הבא.

עלות שירותי הובלות נקבעת בין השאר לפי מספר הקרטונים והיקף העבודה שהמובילים נדרשים לבצע כדי להעמיס ואז לפרוק – ולכן כשמבצעים מיון יסודי, חוסכים לא מעט כסף. את מה שאתם לא צריכים תוכלו לתרום (כשמדובר בפריטים שאפשר עוד להשתמש בהם), לנסות למכור (גם אם בעלות סמלית) או פשוט לזרוק לפח המתאים (אשפה / מחזור זכוכית / מחזור פלסטיק / בגדים וכו').

תזמון המעבר למועד פחות מבוקש

פרמטר נוסף שמשפיע על העלות של הובלת דירה הוא היום בחודש שבו היא מתבצעת. באופן קבוע בימים הראשונים וגם האחרונים של כל חודש, לאורך כל השנה, יש עלייה בביקוש לשירות ולכן גם המחירים גבוהים יותר. בחלק מהמקרים גם סביב ה-15 לחודש המחירים מטפסים – ולכן אם אפשר לתזמן את המעבר לימים אחרים, למשל ה-8 לחודש או ה-23 בו, כדאי לעשות זאת.

עוד אופציה היא להסכים להובלה בשעות אחה"צ או אפילו הערב, ואפילו בסופ"ש למי שאינו שומר שבת – לפעמים אפשר למצוא בדרך זו חברת הובלות איכותית שתסכים לגבות מחיר נמוך מהרגיל.

סקר שוק מקיף

בכל מקרה חשוב לבצע סקר שוק מקיף. ככל שמקבלים יותר הצעות מחיר, כך גדל הסיכוי למצוא חברת הובלות מקצועית בלי לשלם סכום גבוה מדי על השירות. דרך נוחה במיוחד לערוך השוואת מחירים היא להיכנס לפורטל מוביל בתחום ולמלא את הפרטים הרלוונטיים בטופס הפנייה (מועד מבוקש, נקודת מוצא, יעד, היקף התכולה לפי מספר החדרים בנכס). תוך זמן קצר תקבלו פניות ממספר חברות הובלה, כולן איכותיות שכן פורטלים מובילים מבצעים סינון יסודי, וכך אפשר למצוא שירות מצוין במחיר מצוין גם כן.

צריכים הובלה? הזמינו את הצוות של הובלות באביב: https://www.aviv-moving.co.il

בדיקת סטטוס בקשה

רשמו את כתובת הדוא"ל שלכם ונשלח לכם מיידית עדכון!

דילוג לתוכן