המדריך למעבר דירה שפוי

אם הספקתם להכיר אותנו קצת, אתם יודעים שאתר "עברתי" נולד כפיתרון לבירוקרטיה ובזבוז הזמן ששינוי כתובת דורש מכם, בדיוק בתקופה הלחוצה ביותר בחייכם.
לא הצלחנו להבין איך יתכן שבמאה ה-21, כשכמעט כל דבר אפשר לעשות מהבית ובלחיצת כפתור, דווקא את הפעולה ההכרחית של עדכון כתובתכם החדשה אתם צריכים לעשות בצורה סיזיפית, ידנית, אחד-אחד בכל מקום. עכשיו, כשיש פיתרון מעולה ופשוט שמאפשר לכם לשנות את הכתובת בקליק אחד ובלי להשתגע, רצינו לתת לכם עוד כמה טיפים שכדאי לדעת כשאתם עוברים דירה.
קבלו באהבה מ"עברתי" את: המדריך למעבר דירה שפוי!
מזל טוב! אתם עוברים לדירה חדשה וזה אומר שרשימת המטלות שלכם ארוכה, הזמן שלכם קצר, העצבים שלכם לרוב רופפים ואתם מוצאים את עצמכם מג'נגלים בין בעלי מקצוע, ספקי שירותים וארגזים חצי ארוזים. אבל אל דאגה. הכנו עבורכם צ'ק ליסט שיעשה סדר בבלגאן. מוכנים?

לפני המעבר
1. אריזה.
אי אפשר להתחיל מוקדם מדי. כל אריזה מתחילה במיון. עברו בשיטתיות חדר-חדר ותתחילו להפריד את החפצים ל-3 ערימות: זבל, תרומה ונשאר. פנו כמה שיותר מהר את הזבל ואת החפצים לתרומה. בין החפצים שנשארים מיינו חפצים לאחסון שלא נעשה בהם שימוש יומיומי – אותם כבר אפשר לארוז בארגזים וחפצים בהם אתם עושים שימוש יומיומי שישארו לשלב האחרון של האריזה.
כך ניתן לארוז בשלב מוקדם את רוב הספרים, האלבומים, חלק מצעצועי הילדים, ביגוד שלא שייך לעונה (לדוגמה שמיכות פוך בקיץ, מעילים וסוודרים) ואת הסרוויס החגיגי שיוצא רק בחגים. ככל שמועד המעבר מתקרב אפשר לארוז יותר ויותר חפצים שנמצאים בשימוש יומיומי ולהשאיר בחוץ את המינימום ההכרחי לתפקוד התקין של הבית.
רשמו בדייקנות על גבי כל ארגז את תכולתו ולאיזה חדר בבית הוא שייך. מספרו את הארגזים על מנת לאפשר מעקב טוב יותר ולוודא שכל הארגזים הגיעו בשלום למקום. ערכו רשימה של כל הארגזים, מספריהם ותכולתם (או צלמו בנייד את הכיתוב על הארגז), כך שאם ארגז מסויים ילך לאיבוד – תדעו מה היה בו.

2. רישום לגנים ולבתי הספר. אם יש לכם ילדים, וודאו בעירייה שהם רשומים למוסדות החינוך המשוייכים לאיזור המגורים החדש שלכם.

3. קופת חולים / סניף בנק. יתכן ותעדיפו לקבל את השירותים האלה בסניף או במרפאה קרובים יותר לאיזור המגורים החדש שלכם. בדקו מי הקרוב והמומלץ.

4. תאמו הובלה. וודאו שהתאריך מתאים לכל המעורבים, שאין אירועים נוספים באותו יום והעדיפו לבצע אותה בשעות הבוקר המוקדמות, על מנת לסיים בשעה סבירה ובלי עיכובים.

5. חסלו מלאי ואל תקנו מוצרי מזון מיותרים. דאגו להשתמש בכל מוצרי המזון הקפואים וכאלה שלא כדאי לשנע ואל תאגרו מוצרי מזון חדשים.

6. עדכנו את חברות הטלפון/האינטרנט/הכבלים/הלווין. תאמו מראש ניתוק והתקנה בבית החדש.

ביום המעבר
1. שנו היטב בלילה שלפניו, פנו את כל היום לצורך המעבר, קחו בחשבון שהוא יהיה ארוך, והתחילו אותו עם ארוחת בוקר טובה.

2. אם יש ילדים ו/או חיות מחמד, דאגו לבייביסיטר שיטפל בהם עד שעות הערב.

3. ארזו תיק לשבוע, כמו כשאתם יוצאים לחופשה, עם כל הדברים החיוניים – בגדים ולבנים להחלפה, כלי רחצה, מטענים, תרופות, שמיכי ומוצצי, ספר או שניים, כמה צעצועים לילדים, חטיפים לשעת חירום וכו'. דברי ערך כגון תכשיטים, טאבלטים ומחשבים ניידים כדאי גם לארוז בתיק שהולך איתכם.

4. הכינו בקבוק מים וכוסות חד פעמיות לעצמכם ולמובילים

5. היעזרו בבני משפחה ובחברים – אחד נשאר עם החפצים בדירה הישנה עד שאחרון הארגזים עובר, אחד עומד ליד המשאית ומפקח על ההעמסה וכנ"ל בפריקה – אחד קולט את הארגזים מדירה החדשה ומכוון את המובילים איזה ארגז להניח באיזה חדר והשני מפקח על פריקת החפצים מהמשאית.

6. צלמו את מוני החשמל, הגז והמים ביום העזיבה, עדכנו על המעבר ושלמו את החוב עד אותו רגע. בקשו מהעירייה לשלם את חוב הארנונה עד לתאריך עזיבתכם. שמרו את כל האסמכתאות על תשלום חובות.

7. וודאו שלא שכחתם שום דבר בבית הישן, ערכו סריקה מדוקדקת (אל תשכחו בוידעם, מרתף, מחסן, ארונות) והשאירו דירה נקייה.

8. בדקו את תקינותם של החפצים שעברו לפני שהסבלים עוזבים.

9. קראו וצלמו את מוני החשמל, המים והגז בדירה החדשה והעבירו את החשבון על שמכם.

לאחר המעבר
1. שנו כתובת בכל המוסדות בקליק אחד באתר "עברתי". שנו כתובת במשרד הפנים (אפשר גם מהבית. לא צריך ללכת ללשכה) והבטיחו שהדואר שלכם מגיע למקום הנכון.

2. פרקו את הארגזים – רצוי להתחיל עם חדר הילדים כדי לתת להם תחושה של בית. ממשיכים לפרוק בסדר הפוך – מה שנארז אחרון נפרק ראשון, עד שמגיעים לארגזים שנארזו ראשונים ומכילים את החפצים שאינם בשימוש יומיומי.

3. הקלו על עצמכם בשבוע הראשון – כלים חד-פעמיים, הזמנת אוכל מוכן, קבלו הצעות עזרה לאירוח הילדים וותרו על כל מה שלא קריטי. קחו הכל בחיוך ובחוויה.

4. צרו קשר עם ועד הבית החדש.

5. התחילו לייצר חוויות וזכרונות נהדרים בבית החדש

עזר לכם? פיספסנו משהו? יש לכם רעיון מוצלח למעבר דירה שפוי? ספרו לנו!

בדיקת סטטוס בקשה

רשמו את כתובת הדוא"ל שלכם ונשלח לכם מיידית עדכון!

דילוג לתוכן